Categories
HOME

Nora Istrefi nëna beqare më e dëshiruar në Kosovë

Nora Istrefi është këngëtarja e hiteve, që së fundi ka ardh me këngën me titull “Ciao”.

Ylli i muzikës është shfaqur në formë të shkëlqyer në të gjjtha skenat e videoklipit të ri, ku ka vazhuar ti ekspozoj linjat ideale.

Këngëtarja, që është vetëm dhe tashmë nënë beqare e një vajze, si gjithmonë merr vëmendje për parqitjet e saj.

Nora, po vazhdon të jetoj në Prishtinë dhe më në fund kanë ndaluar thashethemet rreth jetës së saj private./Kosovarja/

Categories
HOME

Ngjyra e gjelbërt qenka “e lindur” për trupin e saj, Arbnora kaq atraktive

Arbnora Ademaj është kthyer mbrëmë në spektaklin “Dance with Me”.

Bukuroshja pejane ka mahnitur më performancat e saj në një fustan të gjelbërt.

Pas spektaklit, aktorja e njohur ka mahnitur fansat e saj me një koleksion fotosh.

Në një nga to, Nora ka hapur këmbën më shumë se ç’duhet, duke bërë që ndjekësit e saj në Instagram të hapin më shumë sytë në të./Indeksonline/

Categories
HOME

Luana “çudit” Milanon në një paraqitje të saj

Prezantuesja dhe moderatorja Luana Vjollca po vazhdon qëndrimin në Itali.

Luani Vjollca vazhdon të qëndrojë në Itali, derisa nuk heziton që dy milionë ndjekësve të saj në Instagram t’i argëtojë me foto atraktive.

E veshur me xhinse, Luana edhe njëherë nuk ka hezituar që të tregojë asetet e saj trupore, derisa ka thënë se ku është një stili se si duhet të visheni në daljet e zakonshme në njërin prej qyteteve të modës, Milano.

Kujtojmë se Luana ka premtuar se do t’i kthehet televizionit me një emision të saj, gjë që për momentin nuk duket se është duke punuar për të. /Express/

Categories
HOME

Adrola Dushi ‘tranon’ ndjekësit, shfaqet kaq e bukur dhe elegante

Adrola Dushi është një nga modelet më të bukur shqiptare.

Jemi mësuar që në të shumtën e kohës ta shohim të thjeshtë si në veshje edhe në grim.

Ndërsa së fundmi u shfaq komplet ndryshe.

Me një fustan të zi elegant, flokë të mbledhura e buzët e kuqe ajo duket mahnitëse./InfoKosova/

Shiko foton:

Categories
HOME

Afërdita Dreshaj tregon linjat mahnitëse nga palestra

Afërdita Dreshaj ka publikuar një foto të re.

Nga palestra ajo shfqet në super formë.

Veshur në rroba sportive në pah ka vënë barkun e formësuar.

Edhe pse është nënë modelja kujdeset shumë për format trupore./InfoKosova/

Shiko foton:

Categories
HOME

”Sulltanesha Hyrrem” paska humbur kaq shumë kilogramë

Thaujse të gjithë e mbajmë mend Sulltaneshen Hyrrem nga seriali Sulejmani i Madhërishëm.

Aktorja Meyrem Uzerli mori famën e madhe me këtë serial në shumë vende.

Ajo është aktive në rrjete sociale ku herë pas herë sjell imazhe nga përditshmëria.

Ne foton e fundit që publikoi vëmendje merrë me peshën, ku duket shumë më e dobët./InfoKosova/

Shiko fotot:

Categories
HOME

Einxhel dhe Dagz e ‘djegin’ atmosferën me këtë vallëzim në dasmë

Einxhel dhe Dj Dagz ishte para disa ditë në një dasmë ku martohej shoku i Dagzit.

E së fundmi fansat e tyre kanë edituar disa video ku shihen ata duke vallëzuar.

Einxhel i ka ripostuar në Insta Story-n e saj.

Të dy të lumtur, paskan krijuar atmosferën në dasmë./InfoKosova/

Shiko videon:

Categories
HOME

Qumësht me hudhra, cilat janë përfitimet e pijes magjike që shëron gjithçka

qumeshthudhra

Në artikujt tanë të mëparshëm kemi folur vazhdimisht për hudhrën, për vlerat e saj ushqyese, për shijen e shkëlqyer që u jep gjellërave e recetave të ndryshme. Por keni menduar ndonjëherë ta përdorni me qumësht? Për shumë njerëz ideja mund të tingëllojë si diçka e çmendur, duke patur parasysh erën tipike të hudhrës, por sipas studimeve të fundit kjo recetë është shumë e dobishme për shëndetin e njeriut.
Përbërësit:
• 500 ml qumësht
• 10 thelpinj hudhër të qëruara
• 2-3 lugë gjelle me sheqer
• 250 ml ujë i ftohtë
Në një tenxhere të thellë shtoni ujin dhe hudhrën. Pasi të shihni fluskat e para të vlimit, shtoni hudhrën të cilën e keni grirë më parë dhe vazhdoni me përzierjen. Pas disa përzierjeve, ulni temeraturën dhe lëreni që një pjesë e masës të avullojë. Në fund filtrojeni dhe shtoni sheqerin për ta ëmbëlsuar. Kjo pije magjike ndikon ndikon në përmirësimin e këtyre problemeve shëndetësore:
Astma: Në qoftë se konsumoni tre thelpinj hudhër çdo natë, ndihmoni rrugët e frymëmarrjes të çlirohen nga toksinat, duke lehtësuar në këtë mënyrë simptomat e astmës.
Verdhëza: Hudhra është e pasur me squfur, alicinë dhe selen. Këta tre përbërës aktivizojnë enzima të posaçme që eleminojnë toksinat nga organizmi. Konsumi i qumështit me hudhër ndihmon gjithashtu edhe të luftoni verdhëzën. Duke e konsumuar rregullist, verdhëza do të zhduket brenda katër ditësh.
Sëmundjet kardiake: Kjo pije ul nivelin e kolesterolit të keq LDL, përmirëson qarkullimin e gjakut dhe pengon koagulimin e gjakut.
Kolla: Hudhra ka efekte antibakteriale dhe ndihmon në kurimin e shumë patologjive. Një prej tyre është edhe kola e thatë. Nëse doni mund t’i shtoni edhe mjaltë dhe pas xhinxher për ta bërë akoma më efektiv veprimin e saj.

Categories
HOME

Nëse bëni këto veprime çdo ditë, rrezikoni të keni probleme me infeksionet urinare

Mbi 60% e grave në të gjithë botën preken nga infeksionet e traktit urinar gjatë jetës së tyre dhe më shumë se 25% e tyre përjetojnë rikthim të kësaj sëmundjeje brenda 6 muajsh. Por cilat janë shkaqet kryesore që çojnë në shfaqjen e tyre?

1.Dehidratimi: Dehidratimi vjen si pasojë e mos-konsumit të shpeshtë të ujit dhe lëngjëve të tjera, si rrjedhojë urinoni më pak dhe kjon sjell shfaqjen e infeksioneve urinare.

2.Mbajtja e urinës: Nëse duhet të shkoni në tualet, shkoni. Gjithçka tjetër mund të presë. Në të kundërt, bakteret mund të ngecin në traktin urinar dhe të shkaktojnë infeksione.

3.Fshirja në drejtimin pas-para: Letra higjienike mund t’i shtyjë bakteret drejt uretrës, ndaj sigurohuni që gjithnjë të fshiheni në drejtimin para-pas.

4.Konsumimi i tepruar i kafes, lëngjeve të frutave dhe alkoolit: Sa më e errët pija, aq më të shumta janë gjasat që të funksionojë si diuretik, duke ju bërë që të urinoni më shumë. Alkooli mund të irritojë fshikëzën, po ashtu edhe lëngjet e frutave me tepricë.

Categories
HOME

U bë pjesë e ”Për’puthen”, vajza e re: Unë ja marr të dashurin kujtdo

Hyrja e dy vajzave të reja në “Përputhen” ka sjellë dhe debate. Vajzat që u bënë pjesë e programit të dashurisë janë shoqe të ngushta dhe njëra prej tyre u shpreh se nëse shoqja pëlqen njërin nga djemtë, tjera nuk do vazhdojë më me të.

Pikërisht kjo gjë shkaktoi debat dhe mes vajzave që replikuan ishte dhe Orsiola. “Unë kujtdo mund t’ja marr të dashurin nëse nuk e kam shoqe.

Ama shoqen e respektoj, nuk i them maje ti pëlqimin. Unë këtu s’kam ardh me shoqe, ti ke ardh me shoqen tate”, i tha Orsiola Irisit, vajzës së re.

Kujtojmë që Përputhen këtë sezon ka arhdur me disa ndryshime, duke filluar nga moderatorja, Ori Nebiaj ka zëvendësuar Bora Zemanin.

Panelit të opinionistëve, përvec të zakonshmit Arjan Konomi, këtë herë është edhe ish-banorja e Big Brother, Neda Balluku, që njihet për origjinalitetin e saj.

Ndryshime ka pasur edhe në strukturën e formatit lidhur me konkurrentët, por ideja mbetet e njëjtë që është krijimi i cifteve të reja.