Derbi i Manchesterit mes United dhe City-t në “Old Trafford” shënon ndeshjen e 500-të të trajnerit të Cityzens, Pep Guardiola, në nivelet më të larta të futbollit, që kur mori drejtimin e Barcelonës në sezonin 2008-2009.

Spanjolli ka fituar në stol 379 nga 499 ndeshjet e tij deri më sot, ose ndryshe ka triumfuar në 76% të ndeshjeve në total

Loading

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *