Fotot e Cristiano Ronaldos i veshur si Aladdin janë rishfaqur në rrjetet sociale pas lëvizjes së tij në Arabinë Saudite dhe fansat nuk janë ndalur së talluri atë Ylli portugez ka nënshkruar një marrëveshje 200 milionë euro në vit me Al-Nassr javën e kaluar, duke e bërë atë futbollistin më të paguar në botë.

Motivet e kalimit të tij në Lindjen e Mesme kanë qenë temë e shumë debateve me shumë njerëz që besojnë se ai mund të performojë ende në nivelin më të lartë por, 37-vjeçari duket i lumtur me zgjedhjen e tij teksa përgatitet për një jetë të re në Arabinë Saudite.

Megjithatë, pesë herë fituesi i Topit të Artë është bërë objekt shakash pasi fotot e vjetra të tij të veshur si Aladdin u rishfaqën në rrjetet sociale këtë javë fotot në fjalë janë realizuar në vitin 2020 ku ai ka festuar ditëlindjen e dytë të binjakëve Mateo dhe Eva.

Në rrjetet sociale janë rishfaqur fotot e Cristiano Ronaldos i veshur si Aladdin
Tani tifozët janë tallur me ish-asin e Manchester United pasi kanë parë fotot me një tifoz që e etiketon atë si klloun.

MarkOke5 shkroi: “Ai më në fund la futbollin për t’u bërë një ndikues i mediave sociale”. 9StrikingViking shkroi në Twitter: “Sauditi nuk ka punësuar një lojtar 200 milionë euro si Aladdin për t’i shërbyer çaj”. Një tjetër tifoz shkroi: “Kam frikë se mund ta kem humbur dhinë time (G.O.A.T) përgjithmonë” Ndjenja u nda nga një tjetër tifoz i Ronaldos, i cili shkroi: “Ka nga dëshira për t’u tërhequr me dinjitet e të qenit një Aladdin për Sauditët”.

Ronaldo filloi stërvitjen me Al-Nassr këtë javë, por do të duhet të presë për të bërë debutimin e tij pasi ai aktualisht po vuan një pezullim nga koha e tij në Old Trafford Ylli portugez shërbeu pezullimin e parë të dy ndeshjeve në fitoren 2-0 të së premtes ndaj Al-Ta’ee dhe do të humbasë derbin e fundjavës së ardhshme kundër Al-Shabab. /Telegrafi/

Loading

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *