Kreu i PD Sali Berisha është thirrur nga policia për të dëshmuar për ngjarjen e djeshme që u qëllua me grusht në fytyrë.

Por duket se Berisha nuk do paraqitet në ambietet e komisariatit dhe këtë gjë e ka bërë të ditur drejtori i komunikimit në PD Alfred Lela.
Në një postim në Facebook ai dha edhe arsyen.
Me marrin gazetaret per te me pyetur: a ka marre Berisha thirrje per te deshmuar ne Polici dhe kur do shkoje? Pra, Berisha duhet ta denjoka kete Polici kulimo-politike dhe te shpenzoje, qofte edhe nje minute me te, sikur deshmia e tij nuk u dha e plote publikisht, dhe sikur nuk u pa gjithcka publikisht. Sikur dhuna ne fytyren e tij dhe te opozites nuk mjafton!!!

Policia duhet te beje mbrapsht nga seria e provokimeve dhe te rrije ne vrimen e saj qe qelbet era kembe korrupsioni!

Loading

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *