Categories
HOME

Kthjellime dhe vranësira në veri, ja si do të jetë moti sot

Ditën e enjte vendim ynë parashikohet të jetë nën ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme. Moti parashikohet me kthjellime e shtim gradual të vranësirave në orët e pasdites, kryesisht në veri dhe qendët të vendit.

Era do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare 1-8m/sek, e cila hera-herës përgjatë vijës bregdetare dhe në zonat luginore fiton shpejtësi deri në 15m/s. Valëzimi në dete i forcës 3-4 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 14 deri 31°C

në zona e ulëta 16 deri 34°C

në zona bregdetare 17 deri 33°C

Leave a Reply

Your email address will not be published.