Categories
HOME

Ç.mendi edhe mjekët! “Hoqa 5 kg, duke pirë vetëm këto përbërës për 1 javë”

Të kesh një trup të bukur dhe të shëndetshëm është ëndrra e gjithkujt prej nesh edhe pse të tregohemi të sinqertë kjo është një nga sfidat më të pa-arritshme në jetë.

Gjatë ditës tonë, sidomos kur jemi në punë ne na merr uria dhe ajo që bëjmë është që për të shùár urinë ne i drejtohemi direkt një fast food-i.

Sa prej jush kanë menduar rreth orës 12:00 apo 13:00 se çfarë do të hanë kur janë në orar të punës apo në lëvizje? Mund të themi se të gjithë…

Por, sa i kanë pasur kushtet që të hanë gatime shtëpie? Thuajse askush pasi të gjithë ne i drejtohemi një byrektoreje apo një dyqani me fast food dhe ky ushqim jo i shëndetshëm na bën të marrim peshë të tepërt.

Kjo, për arsyen se ushqimi i shpejtë si byrekët, sufllaqe, doner apo çfarëdolloj tjetër ushqimi i shpejtë na ofron një masë yndyrore më të lartë dhe në shumicën e rasteve është pak i kontrolluar, duke i shtuar trupit tonë një shtresë të madhe të yndyrës së k.eqe.

Dhe për kuriozitetin tuaj, këtu duhet t’ju japim një lajm të k.eq se e gjithë ajo yndyrë e k.eqe e tepërt në trup, shkakton fenomenin e krijimit të dhj.amit sidomos në pjesën e barkut, por edhe në krahë dhe ko.fshë.

Kur ju peshoheni dhe shikoni se jeni mbipeshë, në mendjen tuaj ju vjen një pyetje shumë e rëndësishme… Si do t’ia dal mbanë në dobësohem?

Ndaj dhe sot në këtë artikull do t’i japim një përgjigje përfundimtare kësaj pyetje duke ju treguar për një pije e cila është treguar nga të gjitha gratë që e kanë provuar.

Madje, ato na kanë çuditur pasi thonë se kanë arritur të heqin deri në 5 kilogramë brenda 7 ditëve dhe vetëm falë vetive të kësaj pije fantastike.

Receta e pijes e cila është provuar t’ju kthejë në peshën tuaj ideale.

Ju nevojiten për përgatitjen:

mjaltë natyral me pak sheqer = 3 lugë

kanellë pluhur = 1 lugë

300 ml ujë

1 lugë me lëng limoni

Shënim: Në lidhje me masën, kur themi 1 lugë, duam të themi 1 lugë gjelle.

Mënyra se si ta përgatisni saktë:

Në një enë të tipit tenxhere, hidhni brenda ujin dhe më pas shtoni të gjithë përbërësit e tjerë të recetës.

Për afro 30 minuta, lëreni në zj.arr dhe më pas hiqeni dhe vendoseni të ftohet.

Mënyra e saktë e përdorimit:

Këtë lëng që ju sapo krijuat, hidheni në një shishe qelqi dhe në mbrëmje, para se të shkoni për të fjetur, duhet të pini vetëm 1 gotë uji.

Sapo të ngriheni nga krevati në mëngjes, pa konsumuar ushqim piheni dhe një gotë.

Para se ta nisni këtë pije, peshohuni dhe mbani shënim peshën tuaj dhe pasi ta keni provuar këtë pije për afro 1 javë, peshohuni sërish dhe dalloni ndryshimin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.