Categories
HOME

Ky është përbërësi i cili nëse përzihet me limonin, shëron probleme që prekin personat që janë mbi 40 vjec

Limoni dhe kanella janë shumë të dobishme për shëndetin tonë. Limoni është shumë efektiv në detoksifikimin e trupin tonë, përmirësimin e sistemit imunitar, reduktimin e paraqitjes së pla. gëve, dhe stimulimin e humbjes se peshes. Kanella ka karakteristika antimicr obiale, rregullon sheqerin në gj. ak, lu. fton kundër kan. ce rit, ul sindr. omin e zorrës irrit. uese, etj

Lehtësimin e dhim bjeve nga ënjtjet dhe dhi mbjet e nyjeve

Shumë njerëz në botë janë të pasur probleme me artrit. Nëse ju i përkisni në këtë grup të njerëzve, ju do të gjeni këtë kombinim, si shumë të dobishme.

Perzieni së bashku një lugë çaji mjalti, dy lugë pluhur kanelle dhe lëng nga një limon. Perzieni atë mirë. Konsumoni këtë pije çdo mëngjes në një stomak bosh para mëngjes.

Eli minoni Peshe te tepruar

Shumë njerëz janë duke përdorur shtojcave në mënyrë për të ulur peshën e tyre, por kjo mund të çojë në shumë efekte anësore të padëshiruara. Ju mund të përdorni gjithmonë në mënyrë të natyrshme, dhe për fat të mirë, limoni dhe kanella janë në gjendje për t’ju ndihmuar në këtë.

Lëngu i limonit është shumë efektiv në dje gien e yndyrës, dhe kanella rrit metabolizmin, i cili do të rezultojë në dje gjen më shumë kalori dhe yndyrë në periudhë shumë të shkurtër kohore.

Kombinoni pak lëng limoni dhe pluhur kanelle nje filxhan të çajit të gjelbër dhe ju do të keni rezultate të mëdha.

Sherimi i te ftohtit dhe kolles

Lëngu limonit ka shumë vitaminë C e cila do të bëjë sistemin tuaj imunitar të fortë dhe per te elim inuar infeksionin. Pluhuri i Kanellës është në gjendje të shuaj çdo ba kter dhe virus.

Kjo do të thotë se këto dy përbërës së bashku do të jenë shumë efikas kur bëhet fjalë për trajtimin e kollës apo të ftohtit. Në qoftë se ju vuani nga fyti dhe të fryra nga sëm. undje, ju mund të përzierje mjaltën bashke me limonin dhe kanellën.

Eli minimi i linjave të bukura dhe rrudhave

Disa mjete efektive gjenden në tregjet që mund të parandalojne plakjen dhe janë zakonisht shumë të shtrenjta.

Por, lëngu i limonit dhe pluhuri i kanelles perdoret për kete veti dhe ju nuk do të keni nevojë për të shpenzuar paratë tuaja në mënyrë që të dukeni më te ri. Bëni një paste të fuqishme anti-plakje duke kombinuar disa pika lëng limoni dhe pak pluhur kanelle.

Normalisht masazhoni fytyrën tuaj me këtë përzierje lëni atë për të qëndruar për disa minuta. Antioksidantët e limonit do të kurojne lëkurën e dëmtuar dhe do të stimulojë prodhimin e kolagjenit i cili do të rezultojë me linjat e bukura rrudhat reduktuar,

Leave a Reply

Your email address will not be published.