Categories
HOME

Efektin e jep per vetem 3 dite : Ul nivelin e kolesterolit ne menyre shume te shpejte, e pregatisni vete dhe perberesit i keni ne kuzhine

Studimet e fundit kanë treguar se ky il.aç i vjetër natyral mund të përmirësojë ndjeshëm presionin e gja. kut dhe të reduktojë nivelet e larta të kolesterolit.

Nga se përbëhet ky “il.aç”? Shumica e përbërësve janë të zakonshëm, kështu që nëse nuk i keni në shtëpi, një udhëtim i shkurtër në dyqan ushqimor është i mjaftueshëm.

Për ta bërë këtë, ju do të duhet hudhër, xhenxhefil, uthull musht molle dhe lëng limoni. Përveç kësaj, mjaltë organik mund të shtohet, mundësisht i prodhuar nga bletët e zonës.

Gjëja e parë që duhet të bëni është të përgatisni siç duhet të gjithë përbërësit. Filloni duke qeruar hudhrën dhe një copë xhenxhefil, dhe pastaj vendosni në një tas. Shto një lugë çaji uthull molle, lëng limoni dhe mjaltë në të njëjtin tas dhe në fund ruajeni përzierjen në frigorifer për 5 ditë.

Konsumi i rekomanduar: Pas 5 ditësh mund të filloni të merrni mjekimin tuaj natyral dhe të gëzoni të gjitha përfitimet shëndetësore. Ju duhet të merrni një lugë para çdo vakt, por jo më shumë se 3 ditë.

Pas një jave konsumimi, ju mund të shkoni lehtësisht për një test gja. ku dhe do të habiteni kur do të normalizoni presionin e gja. kut dhe kolesterolin,

Leave a Reply

Your email address will not be published.