Categories
HOME

Artan Hoxha zbulon mesazhin e koduar të Tahirit: Do nisë loja, që nga i gjati do dalin para…

Gazetari Artan Hoxha ka komentuar deklaratën e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili në një prononcim për mediat pasi Gjykata e Posaçme e Apelit vendosi të rikthejë çështjen në pikën zero, tha se “As më shkon më mendja për gjykim të shkurtuar.”.

Në një postim në rrjetet sociale, Artan Hoxha, paralajmëron se të gjithë do të dalin në rresht para gjykatës, duke filluar nga “i gjati”.

“Si i tha kapterr Ramiu (Ndrek Luca) marinar Skenderit te “Dueli heshtur”:
“Ti me te vertete je personazh komedie mor djale.
Puna e komisarit ishte lojaaaaaaaa Te gjithe ne rresht para trupit gjykues.

Nga I GJATI, me falni nga i pari, deri te i fundit, te vijne te deshmojne te verteten.
Ndryshe, puna do shkoj si te “Dueli i heshtur”, ku marinar Skenderit nuk i mbeti rruge tjeter, veçse ta merrte vet kontrollin e anijes dhe ta kthente ne port, por pasi hoqi qafe, nje nga nje, Kapterr Ramiun, Islamin dhe Bepinin bashke”-shkruan Tahiri.

Leave a Reply

Your email address will not be published.