Categories
HOME

Shumë dhimbje! Pamjet e trishta, me maska në mes rrugës duke qarë teksa vendi lëkundej nga tërmeti i fortë

Meksika e Jugut është tronditur ditën e sotme nga një tërmet i fuqishëm.  Njerëzit e përfshirë nga paniku janë larguar menjëherë nga shtëpitë e tyre.

Instituti Gjeologjik i SH.B.A.-së tha që madhësia e tërmetit ishte 7.7 ndërkohë që mediat meksikane bëjnë me dije se epiqendra e tërmetit ishte shteti bregdetar i Paqësorit, Oaxaca.

Pamjet që janë publikuar janë të trishta shumë dhe si shikohet njërezit kanë dalë në rrugë me maska. Dallohet që janë të frikësuar dhe duke qarë. Është raportuar se Meksika pritet të goditet edhe nga një cunami.

Po ashtu është raportuar se lëkundjet e tërmetit kanë zgjatur rreth një minutë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.