Categories
HOME

“Ç.mendi” edhe mjekët! “Piva 1 javë këtë lëng, më hoqi 4 kg”, Ja kur ta pini edhe ju

Marrja e një sasie të tèprùar të ushqimit në ditë, kthehet në një rèndèsë për trupin tonë, pasi krijohen shtresat e padèshirùara të dhjámit.

Shumë dieta të cilat qarkullojnë në rrjet duket se japin efekte, por në një kohë të gjatë ndaj dhe shumica e njerëzve, sidomos femrat tashmë kanë hequr dorë nga dietat pasi u është shtèrùar durimi.

Besimi më i madh është fakti se kilet e tepërta mund të hiqen vetëm me kirùrgji.

Por, ky është një fakt i gábùar, pasi është diçka vetëm në favor të mjekëve që nuk ua thonë të gjithë sekretet e humbjes në peshë, por gjejnë rrugët më të shkurtra dhe më të kushtueshme.

Sot duam t’ju tregojmë për një metodë që është provuar se i largon kilet e tepërta dhe ju mban larg nga eksperimentet kirùrgjíkale.

Sa më shumë yndyrë të k.eqe të ketë trupi i njeriut, aq më shumë i rë.nduar do të jetë.

Dhe jo më kot gjatë stinës së verës të gjithë personat që i kanë tejkaluar kilet, djersitin dhe hasin vë.shtirësi në frym.ëmarrje.

Për më tepër, dhjámi i tepërt nuk jep asnjë efekt të mirë në trup, duke shfaqur pròbleme të shumta.

Përgatitja dhe konsumimi i një lëngu është provuar të jetë shpëtimi juaj.

Të paktën, kështu kanë deklaruar shumë femra të cilat e kanë konsumuar rregullisht këtë pije.

Ato thonë se ka qenë mjaft e lehtë për të humbur kilogramë dhe kanë rënë në 4 kilogramë më pak që në javën e parë.

Përbërësit:

2 lugë mjaltë natyral

1 lugë kanellë pluhur

300 ml ujë

1 lugë gjelle me limon lëng

Përgatitja:

Në zjárr normal, vini ujin dhe brenda tij hidhni kanellën, mjaltin dhe në fund lëngun e limonit. Lëreni 30 minuta.

Më pas mund ta fikni zjárrin dhe lëngun e përfituar duhet ta lini në një vend të freskët për tu ftohur.

Për të funksionuar ky lëng duhet ta përdorni kështu:

Para se të shkoni për të fjetur, çdo natë pini një gotë uji nga ky lëng.

Gjithashtu në mëngjes sapo të çoheni nga krevati dhe pa konsumuar asgjë tjetër, pini një tjetër gotë nga lëngu.

Ato që e kanë konsumuar në këtë mënyrë kanë treguar se efektet fillojnë që javën e parë, ku mund të hiqen nga trupi 3-4 kile shtesë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.