Categories
HOME

Parashikimi i motit për këtë verë/ Korriku muaji më i nxehte dhe ja si do jetë gushti

Sipas meteorologëve, korriku do të hyjë me temperatura të larta që do arrijnë 36-37 gradë celsius.

Korriku pritet të jetë edhe muaji më i nxehtë i verës, ku temperaturat do të kapin vlerat shpeshherë vlerat edhe mbi 40 gradë.

Përfundimisht, korriku do jetë i nxehtë dhe pa reshje.

Ndërkaq, edhe gushti dhe shtatori pritet të jenë me temperatura më të larta se vlerat normale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.