Categories
HOME

Merrni 3 lugë qaji në ditë,ju do të ulni nivelin e kolesterolit dhe do të humbni yndyrën në barkë

Shumë njerëz përpiqen të humbin peshë me dieta ose programe për të humbur peshë,por duhet pranuar që këto metoda mund edhe të mos funksionojnë.Roli i nje diete për dobësim është që të na mësojë se ti kombinojmë një diet të shëndetshme dhe aktivitet fizik,në mënyrë që të djegim kaloritë.Sidoqoftë,natyra përmban një mori sekrtesh për të promovuar humbjen e peshës.Hudhra,për shembull,është një nga përberësit më të mirë për t`ju ndihmuar në humbjen e peshës në një kohë të shkurtër.

Perfitmet e hudhrës

Kjo recetë konsiderohet një nga kurat më të mira natyrore dhe mund të dhëshmojë se është me të vërtet e dobishme për shëndetin tuaj.Kjo pije me hudhër përmison funksionin e organeve tuaja,pastron gjakun tuaj dhe forcon sistemin tuaj imunitar,enët e gjakur dhe zemrën tuaj.Është një pije e shkëlqyeshme natyrore që shpejton metabolizmin dhe ndihmon procesin e humbjes së peshës.Pastron  trupin dhe eleminon substancat e dëmshme.

Perberesit

Ju duhen 12  thelpinj të hudhrës dhe një litër uthull.

Përgaditja

Së pari i preni hudhrat në copa dhe i vendosni në një shishe.Pastaj derdhi uthull mbi të.Mbyllni shishen dhe mbajeni në një vend me diell për dy javë.Shkundni shishen cdo ditë,dhe lëngun e fituar e derdhni në një shishe qelqi,dhe pini një lugë gjelle tri herë në ditë për një muaj.Pataj bëni një pushim për gjashtë muaj.

Përfitimet e recetës

-Trajton sëmundjet inflamatore

-Forcon metabolizmin

-Ul kolesterolin

-Eliminon toksinat

-Eleminin kripën e tepërt në organizëm

-Përmison shëndetin e enëve të gjakut dhe zemrës

-Pastron trupin

Uthulla përmban veti antioksidues dhe anti-inflamtor,që do të thotë se parandalon formimin e trashjes së gjakut që mund të shkaktojë sulme në zemër.Ndihmon gjithashtu në luftimin e lodhjes dhe trajtimin e infeksioneve të mishrave të dhëmbëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.