Categories
HOME

Lajm super i mirë nga Gjermania, ky zbulim tregon se mund të shpëtojmë nga Covid-19 shumë shpejt

Një lajm shumë i mirë vjen nga Gjermania në lidhje me koronavirusin. ”Bild” raporton se  vullnetarja i parë që mori vaksinën kundër koronavirusit ka dalë nga spitali dhe se tani ndodhet në shtëpi.

Udhëheqësi i studimit, Peter Kremsner tha:

Duket shumë, është në gjendje shumë të mirë. Vaksinën do ta marrin edhe tre persina të tjerë.’’ Vullnetarja që ka marrë vaksinën kundër koronavirusit është një 29-vjeçare. Asaj iu injektua vaksina të premten e kaluar.

Nëse trupi i saj reagon mirë ka një rreze shprese shumë të madhe se koronavirusi do të zhduket shumë shpejt.

‘’Curevac’’ është kompania e dytë gjermane që merret me studime për të gjetur një vaksinë kundër koronavirusit. Të gjitha studimet nga kjo kompani po bëhen në një laborator në Tübingen.

Burimi: Bild/ Përktheu dhe përshtati: Revista Ora

Leave a Reply

Your email address will not be published.