Categories
HOME

“Gruaja humbi 12 kg në 3 javë”: U lodha me dietat, piva vetëm këtë lëng dhe shpëtova!

Ky është një recetë e thjeshtë që do t’ju ndihmojë të humbni yndyrë barku! Ajo që ju duhet është: xhenxhefil, disa gjethe nenexhik, limon dhe kastravec!

Trupi ynë heq qafe to.ksina përmes procesit të djersitjes, por gjithashtu mund ta bëjë atë me ndihmën e pijeve të detok.sifikimit.

Mënyra më e lehtë për ta bërë këtë është shtimi i përbërësve të shëndetshëm në ujin që pini çdo ditë.

Kjo është një recetë që do t’ju ndihmojë të humbni peshën dhe yndyrën e barkut.

Të gjithë këta përbërës rekomandohen kur bëhet fjalë për humbjen e peshës dhe pastrimin e trupit nga tok.sinat që janë grumbulluar për shkak të stilit të jetesës jo të shëndetshme që ne të gjithë e çojmë sot.

Përbërësit:

8 gota uji

1 lugë gjelle xhenxhefil të grir

1 kastravec të mesme, të zhv.eshur dhe të prerë

1 limon me feta

12 gjethe nenexhik

Përgatitja:

1 Vendosni ujë së bashku me të gjithë përbërësit në një tenxhere të madhe.

2 Përziejeni gjithçka mirë dhe lëreni të pushoni gjatë gjithë natës, në mënyrë që në këtë mënyrë të gjithë përbërësit të mund të lëshojnë aromat dhe përbërësit e tyre të shëndetshëm.

Konsumi:

Konsumoni këtë pije në vend të ujit. Ju duhet ta bëni atë për 4 ditë rresht.

Është e rëndësishme që ta pini atë deri në fund të natës, në mënyrë që të mund të hiqni qafe çdo gjë që keni lënë në stomak.

Rezultatet janë të pabesueshme! Kujtoni se ju duhet të kombinoni këtë pije me një aktivitet fizik dhe një dietë të ulët në yndyrna!

Sasia e ujit që ju duhet të konsumoni është e barabartë me 8 gota në ditë, pa marrë parasysh nëse doni të humbni peshë ose jo.

Shënim:

Për të pasur një hidratim të mirë: konsumoni shumë ujë çdo ditë! Është thelbësore për të gjitha funksionet e trupit të njeriut.

Hani në mënyrë të ekuilibruar me ushqim pa yndyra!

Bëni ushtrime në disa ditë të javës! Kjo do të ndihmojë trupin tuaj shumë në të tashmen dhe të ardhmen, kështu që do të bëheni rezistent ndaj sëm.undjeve.

Rekomandim: Konsumi i këtij pije duhet të jetë 5 ditë minimum.

Leave a Reply

Your email address will not be published.