Categories
HOME

Eklipsi i diellit sjell ndryshime drastike/ Astrologia Meri paralajmeron kete shenje

EKLIPSI I DIELLIT DT 21 QERSHOR 2020 DHE SOLSTICI VEROR DT 21 QERSHOR 2020

DITA ME E GJATE E VITIT

Nje fenomen i rralle qe mbyll nje cikel shume vjecar dhe hap nje cikel te ri 19 vjecar

Eklipsi i Dielllit ndodh ne Gaforre dhe per here te fundit ne kete shenje dhe mbyll nje cikel e hap nje te ri shumevjecar dhe karmik. Ky Eklips ndikon me energji deri ne fillim te Korikut ne diagonalen Gaforre Bricjap . Dhjetevjecarin e fundit diagonalja Gaforre Bricjap ka ndikuar shume ne jeten tone

Dicka duhet te plotesohet apo te permbush ciklin dhe dicka e re duhet te lind dhe ne duhet te jemi te vemendshem ta kuptojme

Ky Eklips ngjan me nje Goditje TERMETI

Pasi ka mbledhur energjine e dy muajve te fundit Maj deri Korrik dhe do na beje qe pas tronditjes te kuptojme forcen tone te brendshme
Eklipsi perkon me Solsticin Veror dt 21 Qershor Dita me e gjate e vitit

Ndodh ne Oren ku Dielli futet ne Gaforre

VEPRA E SHEKSPIRTIT ENDRRA E NJE NATE VERE
GJen shprehine me te larte te karakteristikave te ketij Eklipsi ku natyra feston

Duam qe keteo dite te EKLIPSOHET dicka qe na Erreson si Njerezim dhe si Individ

MBAS VIRUSIT DUHET TE LINDI PERSERI DIELLI I DRITES

Ky Eklips perkon me dy Planete te Kundert
Aferditen ne Binjak dhe Merkurin ne Gaforre. Qe nga mesi i Majit jeta jone sentimenatle ngjan me nje ASHENSER KU EMECIONET DHE NDJENJAT TONA DREJTOHEN NGA E KALUARA DHE NDIKOJNE NE TE TASHMEN DHE TE ARDHMEN
Oroskopi i Eklipsit do jete ne shenjen e Luanit qe garanton nje shkelqim. Eshte shume per tu marre parasysh ndikimi i URANIT NE DEM
Duket sikur Urani qendron ne krye po pa lidhje planetare

URANI ESHTE I PAPARASHIKUESHEM

POZITIVJA MUND TE PERMBYSET KUNDER NESH POR EDHE E KUNDERTA MUND TE NDODH Negativja kunder nesh

Ajo qe Qevertite e cilesojne si fuqi e tyre mund te kthehet ne Bumerang per ta

Ndoshta Teknologjia do na garantoj SIGURINE

NE MENYRE FIGURATIVE EKLIPSI MUND TE DUKET SI

Nje Marinar qe doo heq nje falamur te vjeter dhe do vendos nje Flamur te ri

Dashi

Nje pune dhe shtepi qe ju ka lodhur apo eshte vjeterruar si koncept duhet ta ndryshoni apo ta rinovoni Po keshtu perpiquni te sqaroni jeten personale me te kaluaren

Demi

Figura juaj rrezikon te digjet ne syte e te tjereve nese nuk merrni masa urgjente te beni nje ndryshim te madh ne stil qellime dhe sjellje errotike

Binjaket

Do mbyllet nje cikel i forte shpenzimesh dhe fitimesh shumejecar Ju pret nje cikel i ri 19 Vjecar por tashme ne nje rruge te re pylli

Gaforrja

Figura juaj me veprat dhe bemat tuaja perfundon nje cikel Tashme duhet hapur nje cikel te ri me fytyre te re dhe Flamur te ri Ne bashkepunime aleanca dhe ne armiqesi e martese

Luani

Duket se perfundoni nje faze te veshtire ku kishit humbur veten dhe ju kishin mbyllur ne kullen e Rampuzelit Princi apo Princesha sikur gjen clirim

Virgjeresha

Miqte ndryshojne falamur dhe drejtim Po ju cfarre duhet te beni me miqte e ndryshuar Kjo eshte pyetja Sa me shume te vonoheni ta kuptoni aq me mbara rruge do mbeteni

Peshorja

Duhet te mendoni se koha ku kni qene te famshem ka ndryshuar objekt dhe menyre vleresimi Duhet tashme te mendoni per karriere jashte vendit

Akrepi

Shume vite jeni perpjekur here ne ujra te paster e here ne ujra te piset Keni clirim prestigji e karriere apo fame RRegullat e lojes edhe nese nuk i keni ndryshuar ju i kane ndryshuar te tjeret Thjesht do perfitoni

Shigjetari

Dilni perfundimisht nga lodhja e detyrimeve borxheve dhe pamundesive shpirterore per te gjetur rruge fitimi Nese keni qene endacake ne kerkim te parave tashme e keni shlyer karmen tuaj te veshtire

Bircjapi

Pushetit jauaj nepermjet te tjereve nuk ka me mundesi te zbatohet Tashme te tjeret qofte edhe partneret ne cift do ndryshojne jeten e tyre dhe derisa te marrin drejtim ju takon juve te ruani vreshtin Mjafton te mos luani rolin e dordolecit

Ujori

Nese shkenca kerkon vemendjen tuaj do ta kete dhe me teprice Ju jeni aty per ti bere karshillik edhe shkences edhe atyre qe jane hequr per shkencetar

Peshqit

Keni rastin te kapni varken e rradhes dhe te mos prisni me ne nje lidhje e cila ju ka lodhur ne planin personal Nese akoma nuk e merrni kete varke I bie qe ska tjeter

Leave a Reply

Your email address will not be published.