Categories
HOME

Video/ Bllokohet Llogaraja, radhë kilometrike automjetesh

Rritja e temperaturave në vend ka bërë që qytetarët t’i drejtohen bregdetit gjatë fundjavës, pavarësisht edhe numrave në rritje të rasteve me Covid-19.

Por ndonëse janë përpjekur t’i ikin zhurmës dhe pluhurit të qytetit, ata që janë drejtuar për në bregdetin e jugut nuk i kanë shpëtuar dot trafikut.

Radhë shumë të gjata makinash janë krijuar në qafën e Llogarasë. Në pamjet e siguruara nga Opinion.al duket se vargu kilometrik i automjeteve është totalisht i bllokuar.

Siç shihet edhe në pamje, trafiku është krijuar që në ngjitje të qafës së Llogarasë. Nuk dihet nëse shkak për këtë trafik është bërë ndonjë problematikë në aksin rrugor.

Megjithatë numri i makinave që kanë ngecur në trafik duket të jetë i lartë çka lë të kuptohet se bregdeti jonian do të ketë dyndje qytetarësh gjatë kësaj fundjave. Kjo lëvizje njerëzish, që ka nisur që nga pasditja e të premtes, duket se ka krijuar edhe trafikun që rrallë herë na ndodh ta shohim në këto anë. /Opinion.al

Leave a Reply

Your email address will not be published.