Categories
HOME

3-vjeçari me diabet ka nevojë urgjent për terapi, thirrja e nënës: Më ndihmoni të shëroj fëmijën

Janë të shpeshta rastet kur shqiptarët shkruajnë për shqetësimet e tyre dhe për të kërkuar ndihmë.

Në pamundësi për t’u drejtuar tek institucionet që duhet të përgjigjen për këto probleme, në dëshpërim qytetarët zgjedhin median si opsion i vetëm për zgjidhjen e halleve e tyre.

Në redaksinë e JOQ Albania ka shkruar një qytetare e cila tregon se ka djalin 3 vjeç të sëmurë me diabet të shkallës së lartë dhe me insulin.

Fëmija detyrohet të shpohet 4 herë në ditë për të ekuilibruar nivelin e sheqerit në gjak por përsëri diabeti i qëndron 490 550.

Zgjidhja e vetme për vogëlushin është të dërgohet në Poloni ku edhe mund t’i injektojnë qeliza staminale porse terapia zgjat një vit dhe kushton, 18000 mij euro.

Nëna e vogëlushit ka dërguar edhe dokumentin që i kanë dhënë në spital pas ekzaminimit të fëmijës.

3-vjeçari quhet Xhoel Ismaili dhe numri ku mund të ndihmoni është: 0697537568

Mesazhi i nënës së vogëlushit për JOQ Albania:

Pershendetje, u shkruajta ne instagram, kam nje hall, kam djalin 3 vjeç me diabet te larte me insulin po asaj ajo nuk po i Ben gje shpohet 4 her n dit. po diabet i qendron 490 550. me than qe ta çoj n poloni ti injektojn qeliza staminale po terapia 1 vit e gjysem kushton 18000 mij euro, ju lutem me ndihmoni ti mbledh te sheroj femijen, se eshte vetem 3 vjeç ju lutem. Po, te dergoj foton e djalit? Dhe analizat. Po emer, mbiemer a duhet? Quhet Xhoel Ismaili. Analizat jane te permbledhura te gjitha aty lart.

Leave a Reply

Your email address will not be published.