Categories
HOME

Kush e bën ligjin në shtëpi, Xhensila apo Besi?

Këngëtarja Xhensila Myrtezaj ishte e ftuar “Në Kurthin e Piter Pan” këtë të hënë, ku tha se në shtëpinë e tyre nuk e bën ligjin as ajo dhe as Bes Kallaku, por vajza e tyre e vogël, Ajka.

Alketa Vejsiu: Në shtëpinë tënde kush e bën ligjin, mami apo babai?

Deon Gjoni: Në shtëpinë time babi e bën ligjin, sepse çdo ditë babi pi cigare.

Alketa Vejsiu: Shumë gabim babi. Duhet ta bësh ti ligjin dhe t’i thuash duhani vret.

Deon Gjoni: E pra. Po në shtëpinë tuaj kush e bën ligjin, Besi apo ti?

Xhensila Myrtezaj: Në shtëpinë time Ajka është bosi. Ajka e bën ligjin.

Ndërsa pyetjes nëse i vë gjobë ndonjëherë policia, apo e kalon me një të qeshur, Xhensila iu përgjigj: “Edhe ne marrim gjoba kur jemi të pakujdesshëm.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.