Categories
HOME

Mjaft me me blerje te kota/ Ja si te pergatisni SERUMIN BIO qe zevendeson kremrat e shtrenjte

Per te pergatitur kremin kunder rrudhave ju duhen keta perberes:

2 luge vazeline

1 luge çaji mjalte

1 e verdhe veze

1 luge gjelle vaj ulliri (ose bajame)

Pergatitja:

Ne fillim ne nje ene filloni te ngrohni vazelinen per disa minuta.Kur vaelina te kete filluar te jete bere e lengsheme, hiqni nga nxehetesia qe e keni vendosur dhe me pas aty shtoni te gjithe perberesit e tjere te permendur me larte. Derisa te fitohet nje krem i bute dhe homogjen i perziejini mire perberesit me nje shpatull ose luge druri.

Pasi te keni arritur rezultatin e deshiruar ,kremi kunder rrudhave eshte gati te perdoret!

Vazelina per nje kohe shume te gjate eshte perdorur per te zbutur lekuren por kombinimi me mjaltin, te verdhe veze dhe vaj do te keni shume perfitime te jashtezakonshme per fytyren ne nje kohe shume te shkurter .
Njollat e shkaktuara nga mosha, ndotja, dielli ,ky krem eshte ne gjendje t’i eleminoje.

Nje tjeter veti e tij eshte qe te te eliminoj qelizat e vdekura, te rikuperoj elasticitetin dhe butesine e tyre.
Pra ai ndihmon ne eliminimin e papersosmerive dhe rinovimin e lekures.

Aplikimi dhe keshilla

Qe ne aplikim e pare do te vini re ndryshimet e para ne lekuren tuaj. Ky krem vepron thellesisht ne lekure me nje efekt ngritjeje te menjehershme, sheruese dhe e qendrueshme per nje kohe te gjate.

Kremi mund te aplikohet ne zonen perreth syve, qafes dhe dekoltese. Aplikojeni ne fytyre ne mengjes dhe ne mbremje, derisa te perthithet plotesisht, me levizje rrethore dhe ta lini te pakten 30 minuta. Lekuren fshijeni me nje lecke te lagur.

Nese deshironi mund t’a mbani edhe ne frigorifer , larg nxehtesise dhe ne nje kuti kozmetike te mbyllur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.