Categories
HOME

“E nderojmë me lot në sy, donte të bëhej yll”, Armand Duka shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të futbollistit Tahirllari

Futbollisti i Skënderbeut, Dorian Tahirllari, ndërroi jetë sot në moshën 18-vjeçare, duke humbur betejën me sëmundjen e rëndë.

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka shprehu ngushëllimet më të sinqerta për ndarjen nga jeta të futbollistit të Skënderbeut, Dorian Tahirllari. Nëpërmjet një mesazhi publik, Presidenti i Federatës tha se gjithë komuniteti i futbollit me lot në sy nderon kujtimin e këtij djaloshi, i cili ëndërronte të bëhej futbollist i njohur.

“Thellësisht i tronditur mësova për ndarjen e parakohshme nga jeta të futbollistit të Skënderbeut, Dorian Tahirllari. Një ndarje e dhimbshme, e cila preu në një moshë të re, jetën dhe ëndrrat e tij rinore. Dua t’i përcjell familjes, ngushëllime të thella për këtë humbje të rëndë. I gjithë komuniteti i futbollit, sot me lot në sy nderon kujtimin e këtij djaloshi të mirë që dëshironte shumë të bëhej futbollist i njohur, ndërsa sot udhëton drejt parajsës. Lamtumirë Dorian!”, – është shprehur Presidenti i FSHF-së, Armand Duka.

Futbollisti i Skënderbeut, Dorian Tahirllari, ndërroi jetë sot në moshën 18-vjeçare, duke humbur betejën me sëmundjen e rëndë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.